Dzień dobry!
Nazywam się Magdalena Pyra, jestem neurologopedą i psychologiem prowadzącym gabinet na warszawskim Bemowie oraz online.
Razem z innymi specjalistami - logopedami i psychologami, oferujemy usługi neurologopedyczne, logopedyczne i psychologiczne osobom w każdym wieku. Zachęcam do zapoznania się z ofertą i wartościami, jakimi kierujemy się w naszej pracy z Pacjentami.
Wykształcenie i szkolenia
Poznaj nasz zespół
Wśród naszych specjalistów są zarówno psychologowie, logopedzi, neurologopedzi, jak i osoby posiadające kompetencje ze wszystkich tych dziedzin. Często konsultujemy w zespole różne sytuacje i przypadki, żeby oferowana pomoc była jak najtrafniejsza. Zespół regularnie się rozrasta, dzięki czemu możemy prowadzić terapie ze wszystkimi chętnymi osobami.
Zachęcam do zapoznania się z prezentacjami specjalistów przyjmujących w naszym gabinecie:
Krótka historia gabinetu
Gabinet powstał w sierpniu 2019 roku
Kiedy go otwierałam, miałam na celu stworzenie miejsca, w którym Pacjenci otrzymają fachowe i profesjonalne wsparcie, jak również będą czuli się dobrze i komfortowo. Zależało mi, by wracali do Niego z radością. Okazało się, że takie podejście odpowiada na potrzeby Pacjentów - już po kilku miesiącach zdecydowałam się na zatrudnienie kolejnej specjalistyki, by móc zaoferować konsultacje i terapie wszystkim zainteresowanym.
Mimo pandemii i trudności z nią związanymi, np. przeprowadzaniem osobistych spotkań, Pacjenci chętnie korzystali z naszych usług, dlatego w 2021 roku zdecydowałam się zatrudnić kolejne osoby i przenieść gabinet do większego lokalu. Adres pozostał niemal bez zmian, gdyż oba miejsca znajdują się w tym samym budynku, jednak obecnie w gabinecie znajdują się 3 pomieszczenia pozwalające na komfortową pracę z większą liczbą Pacjentów jednocześnie.
W związku z dużym zapotrzebowaniem na wsparcie psychologiczne i logopedyczne także w formie zdalnej postanowiłam znacząco rozszerzyć działalność o usługi online. Biorąc też pod uwagę różnorodność grona Osób korzystających z naszych usług uznałam to za właściwą drogę. Z naszego wsparcia często korzystają Rodzice, Nastolatkowie, Dorośli mieszkający za granicą. Mając na uwadze praktyczność w dostępie do tego rodzaju usług, na korzystanie z nich decyduje się także wiele Osób mieszkających w pobliżu. To wygodna forma, która pozwala na skorzystanie ze wsparcia terapeutycznego choćby w przerwie w pracy czy podczas urlopu. W zakresie psychoterapii Dorosłych jedyną formą usług oferowaną przez gabinet są spotkania online. Pozostałe rodzaje terapii oferujemy w obu formach - zdalnej i stacjonarnej.
Do kogo adresujemy nasze usługi?
Nasza oferta skierowana jest do osób w każdym wieku doświadczających trudności logopedycznych i / lub psychologicznych. Prowadzimy terapie w formie online i stacjonarnej.
Wartości, którymi się kierujemy
Oferowanie wsparcia przez odpowiednio wykształconych specjalistów, posiadających niezbędną wiedzę i doświadczenie, nieustająco rozwijających swoje kompetencje i aktualizujących wiedzę, by korzystać z najnowszych odkryć i obowiązujących wskazań naukowych - jest to najbardziej oczywista wartość, którą, mam nadzieję, wyznaje i realizuje się we wszystkich tego typu gabinetach. Zakres oferowanych usług odnosi się do tak ważnych i delikatnych aspektów życia, że najwyższa jakość pracy terapeutycznej musi być oczywistością.
Za równie ważne, co profesjonalna i rzetelna diagnoza oraz terapia, uważamy przyjazną atmosferę i indywidualne podejście do Pacjenta. Oznacza to, że w swojej pracy terapeutycznej skupiamy się nie tylko na diagnozie, ale na funkcjonowaniu Osoby, mocnych i słabych stronach, upodobaniach, tym, co uważa za ważne i motywujące. Uważnie obserwujemy efekty terapii, by na przyszłych spotkaniach korzystać z takich metod, które okazują się najbardziej skuteczne i zachęcające do pracy dla tego konkretnego Pacjenta. Szczególnie przy najmłodszych, ale oczywiście nie tylko, ma to kluczowe znaczenie: nie “zmuszamy” Pacjenta do pracy, której nie lubi, gdyż taka współpraca nie byłaby owocna - zamiast tego dopasowujemy metody terapeutyczne do upodobań Pacjenta i proponujemy Mu takie formy, które są atrakcyjne i motywujące. Dzięki temu Pacjenci przychodzą na spotkania z radością, a efekty terapii są zmaksymalizowane. Nieraz zdarza się, że dla małych Pacjentów jesteśmy kolejnym już gabinetem, ponieważ w poprzednich nie “dogadywali” się z pracującymi tam terapeutami, nie lubili ich odwiedzać - a na spotkania z nami przychodzą chętnie.
Co szczególnie doceniają dorośli Pacjenci lub Rodzice małych Pacjentów, dbamy o przekazywanie adekwatnych informacji. Z jednej strony oznacza to np. rzetelne i dokładne wyjaśnienie sytuacji Pacjenta, charakteru jego trudności, możliwych rozwiązań, planu terapii, przekazanie wskazówek do samodzielnej pracy, wyczerpujące odpowiedzi na pytania, omówienie przygotowań i postępowania po zabiegach np. podcięcia wędzidła językowego itp. Pacjent jest w empatyczny sposób informowany o wszystkim, co jako terapeuci na jego temat wiemy. Z drugiej jednak strony, nie wyciągamy pochopnych wniosków dotyczących ewentualnych trudności u Pacjenta. Z rozmów z Pacjentami wiemy, że w niektórych placówkach się to niestety zdarza - a jest to zarówno obarczone błędami merytorycznymi, jak i nieetyczne. Przykładowo, o ile wadę wymowy można skutecznie ocenić nawet na pierwszym spotkaniu, o tyle przesłanki dotyczące zaburzeń rozwojowych możemy zauważyć zwykle po przynajmniej dwóch spotkaniach z Dzieckiem i wywiadzie z Rodzicami. Ponadto, w przypadku najmłodszych Pacjentów, prosimy Rodziców o nagranie Dziecka w określonych sytuacjach, i na tej podstawie omawiamy z Rodzicami działania, które mogą potwierdzić albo wykluczyć podejrzenia. Pacjent/jego Rodzice nie są na pierwszym spotkaniu zaskakiwani trudną informacją, tylko w empatyczny, etyczny i partnerski sposób wspólnie podejmujemy określone działania, aby jak najtrafniej zidentyfikować naturę trudności i opracować adekwatny plan terapii.
Holistycznie patrzymy na trudności, których doświadcza Pacjent. W naszym zespole są zarówno psychologowie, logopedzi, neurologopedzi, jak i osoby posiadające kompetencje ze wszystkich tych dziedzin. Szczególnie u dzieci, trudnościom logopedycznym często towarzyszą trudności psychologiczne, dlatego warto odpowiednio “zaopiekować się” każdym z tych obszarów. Często konsultujemy w zespole różne sytuacje i przypadki, żeby oferowana pomoc była jak najtrafniejsza. Ponadto pierwszy kontakt z nami to zazwyczaj rozmowa telefoniczna, już podczas której przeprowadzany jest wstępny 15 - 30-minutowy wywiad - wtedy ustalamy główne obszary do pracy. na tej podstawie Pacjent kierowany jest do terapeuty, który ma najlepsze kompetencje i jest najbardziej adekwatny do pracy z przedstawionymi trudnościami.